Hasta Yatağında Mutlaka Olması Gereken Özellikler

Hasta Yatağında Mutlaka Olması Gereken Özellikler

Hayat boyu hastaların yeni yaşam alanını oluşturacak hasta yatakları en iyi konfora ve üstün özelliklere sahip olması gerekir. Hasta yatağı özellikleri konusunda günümüzde birçok farklı seçenek sunulur. Firmamız tarafından dünyada bir ilk olarak gerçekleştirilen yeni nesil özellikler ise bir hasta yatağından daha fazlası olmayı başarmaktadır. Hastaların ve hastalara bakacak kişilerin her ihtiyacına özel çözümler üretme yeteneğine sahip ürünlerimizi tercih ederek hastaların daime güvende ve konforlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Sektörün lider markası olarak hasta bakım yataklarımızı tercih etmeniz halinde elde edeceğiniz avantajlar ve yataklarımızın sahip olduğu başlıca özellikler:

 • Düşük bası alanı oluşturan özel yatak yüzeyi.
 • Havalandırma kanalları ve motoruyla ideal nem ve hijyen.
 • Çıkarılabilir/değiştirilebilir küp sistem ve çok noktalı masaj teknolojisi.
 • Sıvı geçirmeme ve antibaktireyel özellikler.
 • Pratik temizleme ve taşıma avantajları.
 • Destek ürünleriyle tam uyumlu kullanım vb.

Yeni nesil hasta yataklarımız arasında yer alan ürünleri tercih etmeniz halinde sahip olacağınız başlıca özellikler arasında yer almaktadır.

Havalı Hasta Yatakları ve Özellikleri

Havalı hasta yatakları diğer modellere nazaran çok daha farklı özelliklere sahiptir. Bu ürünler sayesinde hastaların konfor ve sağlıkları birçok yönden desteklenerek tedavi süreci de kolaylaştırılmaktadır. Havalı hasta yatağı çeşitleri ve özellikleri de buna bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Havalı yatakların sahip oldukları özelliklerine göre hasta konforu ve sağlığı farklı biçimlerde sağlanabilir.

 • Pozisyon Veren Havalı Yatak: Hastaların sabit biçimde kalmasını engelleyerek farklı yönlere çevrilmesi sağlanır. Hasta yakınları pratik biçimde yön değiştirme işlemi yapabilirler.
 • Boru Tipli Havalı Yataklar: Bası yaralarına karşı A + B ve diğer modelleri ile hastaların hareketsizliğine karşı destek sağlar.
 • Bakla Dilimli Havalı Yatak: Üstün hava kanalları ile baklava şekilli yüzeyi hasta konforunu en iyi biçimde sağlar.

Yatak çeşitlerine göre özellikleri de farklılık gösterecektir. Hasta yataklarının sahip olduğu bu tip özelikleri görüldüğü üzere tek bir unsura yönelmiştir. Firmamızdan tercih edeceğiniz hasta yatağı ise hastaların ve refakatçisinin her yönden avantaj elde etmesini sağlar.

Yatak Özelliklerinin Hasta Konforu ve Sağlığına Etkileri

Evde bakım konusunda hastaların tedavi sürecine ve konforuna en büyük katkıyı sağlayacak ürünlerin tercih edilmesi son derece önemlidir. Yatak özelliklerine göre konfor seviyesi de artacağı için ürün seçimlerine birçok farklın unsurun dikkate alınması gerekir. Hasta yatağı özellikleri dikkate alındığında firmamız tarafından özel olarak geliştirilen hasta yatağının hasta sağlığına olumlu katkıları:

 • Fiziksel olarak vücut ağrılarının ve ortopedik sorunlar en aza indirilir.
 • Hassas veya yaralı bölümlerin korunması ve hijyeninin sağlanması.
 • Destek ürünleriyle uyumlu kullanıma sahip olması.
 • Hava kanalları ile nem dengesinin sağlanması ve terlemenin önlenmesi.
 • Ödem ve ülser oluşumlarından hastayı koruması vb.

Kaliteli Hasta Yataklarının Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Hasta yatağının sahip olması gereken temel özellik yüksek konfora sahip olmasıdır. Konforlu olmayan bir yatak, uzun süre bu yatağa bağlı yaşayacak kişiler ve refakatçileri için zorlu bir süreci beraberinde getirecektir. Hasta yatağında mutlaka olması gereken temel özellikle sıvı geçirmez olması ve masaj veya diğer yapısal özellikleriyle kan dolaşımını desteklemesidir. Sürekli olarak baskıya maruz kalan vücut zaman için yatak yaralarına sahip olacağı için bu unsurlara karşı tam koruma sağlayacak sistemlerin geliştirilmesi gerekir. Hasta yatakları özellikleri ürün detaylarına göre değişir. Üstün tasarım ve yeni nesil teknolojisiyle öne çıkan hasta yataklarımızı kullanarak her açıdan beklentilerinizi karşılayabilirsiniz.

Hasta Yataklarının Destek Ürünleriyle Kullanımı

Hasta yatakları genellikle tek başına kullanılmaz. İlave destek ürünleri hastalık derecesine ve hasta durumuna göre özenle seçilerek kullanılmalıdır. Yardımcı ürünlerin yataklarla çoğu zaman uyumsuz olması bu yatakların kullanışsız hale gelmesine neden olmaktadır. Hasta yatağı özellikleri konusunda refakatçilerin ve hastaların tüm ihtiyaçlarını önemseyen firmamız, her türlü destek ürünü ile kullanılabilir yatak tasarımıyla destek olmaya devam etmektedir.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are makes.

Uzmana Sorun?