Kullanışlı ve Rahat Havalı Hasta Bakım Yatakları

Kullanışlı ve Rahat Havalı Hasta Bakım Yatakları

Hasta bakımında yaygın olarak kullanılan havalı yatak ve ek bakım ürünleri hasta rahatlığını sağlamak için en ideal ürünler arasında yer almaktadır. Evde bakıma ihtiyaç duyan kişilerin sürekli yatmaya bağlı olarak vücutlarında gelişecek basınçtan kaynaklanan yatak yaralarına karşı çözüm sunmak için geliştirdiğimiz özel havalı hasta bakım yataklarımızı kullanarak hastanın konforunu sağladığınız kadar pratik kullanım seçenekleriyle temizlik ve pozisyon değiştirme işlemlerinde de büyük avantajlar elde edebilirsiniz.

Tedavi sürecinde veya hayat boyu yatağa bağımlı kalan kişilerin bu süreçte ortopedik sorunlarla karşılaşmaları ve mevcut hastalıklarına ek olarak yeni rahatsızlıkların peyda olmaması için yeni nesil ürünlerin tercih edilmesi son derece önemlidir. Pozisyon veren havalı yatak kullananlar ile sıradan yatakları kullanan kişiler arasında bu açında ciddi bir konfor farkları ortaya çıkacaktır.

Havalı Hasta Yatağı Kullanmak Neden Önemli?

Hasta veya yaşlı bakımında yatak tercihleri son derece önemlidir. Tamamen veya kısmen yatağa bağlı olarak yaşamını sürdürmek zorunda kalan kişilerin yatakta geçirdikleri vaktin çok daha rahat ve güvenli hale gelmesi için yeni nesil teknolojiler kullanılarak geliştirilen havalı yataklardan yararlanması gerekir. Üretim tekniklerine ve hasta ihtiyaçlarına göre üretilen bu yataklar türüne göre farklı öneme sahip olacaktır.

Havalı yatakların en büyük önemi ve faydası uzun süre yatmaya bağlı olarak hastaların vücutlarında ortaya çıkacak basınca bağlı yaraların ortadan kaldırılmasını sağlamasıdır. Hasta ihtiyaçlarına ve kullanım pratikliğine göre özenle tasarladığımız havalı hasta yataklarımızı tercih ederek, havalı yatak minderi ve yatak modelleri arasında doğru tercihi yapabilirsiniz.

Havalı Yatak Çeşitleri Nelerdir?

Hasta ihtiyaçları göz önünde bulundurularak ve gelişen teknolojiye bağlı olarak günümüzde üretilen üç farklı havalı yatak modeli vardır. Alternatif modeller olmasına rağmen bu üç çeşit hastaların konforunu en yüksek seviyede sağlar. Motor yardımıyla veya manuel olarak şişirilen havalı yataklar kullanım açısından da hastaların bakımını üstlenen kişiler için pratik bir kullanım avantajı sağlayacaktır.

 • Pozisyon aldıran havalı yataklar,
 • Boru tipli havalı yataklar,
 • Bakla dilimli havalı yataklar vb.

Olarak sınıflandırılan bu ürünler kendi içinde birçok farklı avantaja da sahiptir. Havalı yatak çeşitleri yatak üzerinde yer alan şiltenin sıvı geçirmemesi ve hasta konforu için ideal verimi sağlaması yönüyle alternatif özelliklerine göre değerlendirilebilir.

Havalı Hasta Yataklarının Kullanım Avantajları Nelerdir?

Hasta bakım yataklarının kullanımı zorunlu bir ihtiyaçtır. Bu yataklar arasında hasta durumuna ve ihtiyaçlarına göre en doğru ürünleri satın almak ise uzun vadede tedaviye yardımcı ve hastanın rahat etmesini sağlayan temel unsurlar arasında yer alır. Boru tipi havalı yatak veya diğer hasta yataklarının avantajları ve hastalara sağaldığı avantajları arasında buna bağlı olarak birçok farklı unsur sayılabilir. Hasta konforunun sağlanması ve kullanıcı memnuniyeti için özel olarak geliştirdiğimiz tüm hasta yatakları ve bakım ürünleri en üstün performansla kullanılabilir.

Havalı hasta yataklarının kullanarak hastaların elde edeceği başlıca faydalar:

 • Basınçtan kaynaklanan yatak yaralarına çözüm sunar.
 • Sıvı geçirmezliği ve havalandırma sistemi ile hijyen sağlar.
 • Ortopedik sorunların oluşumunu engeller.
 • Konfor ve güvenliği bir arada sunar.
 • Temizlik, ayarlama ve kurulum/taşıma da pratiklik sağlar.

Bunlar ve benzeri saha pek çok farklı avantaj oluklu havalı yatak veya diğer yatak modelleri arasında hasta ihtiyacına göre firmamızdan yapacağınız seçimlerle mümkündür.

Konforlu Hasta Bakım Yatakları ve Ürünler

Hasta bakımında hastalar için rahatlık ve güven sağlayan hasta bakım ürünleri arasında özellikle uygun yatak modellerimiz hasta ve bakımı sağlayan kişilerin beklentilerini her zaman karşılamayı başarmıştır.

 • Hasta yatakları,
 • Medikal minder,
 • Pozisyonlama minderleri,
 • Hasta taşıma liftli vb.

Hasta bakımında sağlık ve konforun sağlanmasına yardımcı ürünler arasından en doğru seçimleri firmamız üzerinden yaparak kurumsal destek alabilirsiniz. Havalı yatak seçimlerinde yeni nesil teknoloji ile geliştirilen en uygun modelleri tercih edebilirsiniz.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are makes.

Uzmana Sorun?