BedAiD Bacak Altı Elevasyon Minderi

Hasta yatağı, havalı yatak veya engelli yatağı kullanan tüm hastaların kullanımına uygun olarak tasarlanmış, yara bakım protokollerinde belirtilen pozisyonlamalar için yardımcı üründür.

Evde bakım gerektiren hastaların ve hastanelerin kullanımına uygundur.

BedAiD Bacak Altı Elevasyon Minderi

BedAiD Bacak Altı Elevasyon Minderi hasta yatağı, havalı yatak veya engelli yatağı kullanan tüm hastaların kullanımına uygun olarak tasarlanmış, yara bakım protokollerinde belirtilen pozisyonlamalar için yardımcı üründür.

Evde bakım ihtiyacı duyan hastaların ve hastanelerin kullanımına uygundur.

Kan akşında, basınçta ve bası yarasından korunmada etkili bir üründür.

Özellikle topuklarda oluşan bası yaralarına karşı koruma sağladığı gibi ödem oluşumlarına karşı da yardımcı ürün olarak kullanılabilir. Kullanımı basit ve pratiktir.

Yüksek dansite süngerden imal edilmiştir.

Ebat: 60×30 cm. Yükseklik: 16 cm.

İhtiyaç duyulan tüm ölçülerde üretilebilir. Yüksek dansite sünger yerine visko malzeme kullanılarak da hazırlanabilir.

İç ve dış kılıfla üretilmiştir.
Dış kılıf hijyen şartları göz önünde bulundurularak sıvı geçirmez poliüretan malzemeden oluşur. Poliüretan dış kılıf antibakteriyel, antifungan ve antimite özelliklere sahiptir. Bakteri ve mikrop barındırmaz. Dış kılıf alev almaz özelliktedir. Hastanelerde ve evlerde kullanılan standart dezenfektanlar ile silinebilir.
İç kılıf süprem kumaştır.

Fermuar sayesinde çıkartılabilir, yıkanabilir, değiştirilebilir.

Ödem yastığı, dekübit yastık olarak da adlandırılır.

Sıvı geçirmez koruma/saklama ambalajı ile de sunulabilir.

BedAiD Bacak Altı Elevasyon Minderi bir destek üründür. Kişinin konforu, güvenliği ve sağlığı için gereken tüm ihtiyaçlara aynı anda cevap veren, bası/yatak yarası, terleme, yavaşlayan kan dolaşımı, kaslarda direnç kaybı gibi sorunlara çözüm üreten, ödem, ülser ve bakteri oluşumunu engelleyen profesyonel bir hasta yatağı ile birlikte kullanmak kusursuz sonuç almak için önemlidir.

Tam donanımlı bir hasta yatağını BedAiD® Bacak Altı Elevasyon Minderi ile desteklemek ve 24 saat kesintisiz koruma sağlayarak bası yarası riskini ortadan kaldırmak en sağlıklı ve güvenli yoldur. Ayrıca bası yarası tedavisinin yüksek maliyeti göz önünde bulundurulduğunda gerekli önlemleri almak en ekonomik yöntem olacaktır.

Sağlık durumu elveriyorsa kişiyi düzenli aralıklarla kaldırıp hasta yatak koltuğu ile destekleyerek oturtmak, mümkünse yataktan çıkararak konforlu ve destekleyici tekerlekli santalyede zaman geçirmesini sağlamak uzun süreli yatışların getirdiği olumsuz şartların hafifletilmesine yardımcı olacaktır.

Beden kontrolü zayıf kişilerin yataktan tekerlekli sandalyeye geçişi, taşıma ve transferi için BedAiD® Hasta Taşıma Lifti kullanılması önerilir.

 

Uzmana Sorun?