BedAiD Bacak Arası Minderi

Hasta yatağı, havalı yatak veya engelli yatağı kullanan tüm hastaların kullanımına uygun olarak tasarlanmış, yara bakım protokollerinde belirtilen pozisyonlamalar için yardımcı üründür.
Evde bakım gerektiren hastaların ve hastanelerin kullanımına uygundur.

BedAiD Bacak Arası Minderi

BedAiD Bacak Arası Minderi hasta yatağı, havalı yatak veya engelli yatağı kullanan tüm hastaların kullanımına uygun olarak tasarlanmıştır.

Evde bakım ihtiyacı duyan hastaların ve hastanelerin kullanımına uygundur.

Bacakların birbirinden ayrı durması gereken tüm durumlar için tasarlanmıştır.

Bacakların arasına yerleştirilerek kullanılır.

Sürtünmeden kaynaklı bası yaralarına karşı maksimum koruma sunar.

Yara bakım protokollerindeki pozisyonlamalar için yardımcı üründür.

Yüksek dansite süngerden imal edilmiştir.

Ebat: 60×30 cm. Yükseklik: 16 cm

Ebatları ihtiyaca ve kullanım alanına göre değiştirilebilir. Yine ihtiyaca göre sünger yerine visko malzeme kullanılabilir.

İç ve dış kılıfla üretilmiştir.
Dış kılıf yüksel gramajlı poliüretan kumaştan oluşur. Antibakteriyel, antifungan ve anti mite özelliklerde aprelerle hazırlanmıştır. Kumaşa ilave edilen apreler sayesinde ürün mikrop ve bakteri barındırmaz. Dış kılıf sıvı geçirmez özelliktedir. Standart dezenfektanlar ile silinebilir. Alev almaz özelliktedir.
İç kılıf süprem kumaştan oluşur.

İstenilmesi durumunda sıvı geçirmez koruma/saklama ambalajı ile birlikte teslim edilebilir.

Pozisyon minderi, dekübit yastığı, antidekübit minder hasta bakım yastığı veya yatan hasta yastığı adıyla da isimlendirilir.

BedAiD Bacak Arası Minderi bir destek üründür. Kişinin konforu, güvenliği ve sağlığı için gereken tüm ihtiyaçlara aynı anda cevap veren, bası/yatak yarası, terleme, yavaşlayan kan dolaşımı, kaslarda direnç kaybı gibi sorunlara çözüm üreten, ödem, ülser ve bakteri oluşumunu engelleyen profesyonel bir hasta yatağı ile birlikte kullanmak kusursuz sonuç almak için önemlidir.

Tam donanımlı bir hasta yatağını BedAiD® Bacak Arası Minderi ile desteklemek ve 24 saat kesintisiz koruma sağlayarak bası yarası riskini ortadan kaldırmak en sağlıklı ve güvenli yoldur. Ayrıca bası yarası tedavisinin yüksek maliyeti göz önünde bulundurulduğunda gerekli önlemleri almak en ekonomik yöntem olacaktır.

Sağlık durumu elveriyorsa kişiyi düzenli aralıklarla kaldırıp hasta yatak koltuğu ile destekleyerek oturtmak, mümkünse yataktan çıkararak konforlu ve destekleyici tekerlekli santalyede zaman geçirmesini sağlamak uzun süreli yatışların getirdiği olumsuz şartların hafifletilmesine yardımcı olacaktır.

Beden kontrolü zayıf kişilerin yataktan tekerlekli sandalyeye geçişi, taşıma ve transferi için BedAiD® Hasta Taşıma Lifti kullanılması önerilir.

 

Uzmana Sorun?