BedAiD Cerrahi Yanık Yatağı

BedAiD® Cerrahi Yanık Yatağı Cerrahi müdahaleler sonrasında ihtiyaç duyulan şartları sağlamak üzere üretilmiştir.

Özellikle cerrahi müdahaleler sonrasında sırt ve bel bölgelerinde kullanılan drenaj, sonda ve benzeri aparatlar hastaya zarar vermeden yatakta bulunan bu delikten aşağı verilerek sıfır sürtünme ve risk hedeflenmiştir.

BedAiD Cerrahi Yanık Yatağı

BedAiD Cerrahi Yanık Yatağı, cerrahi müdahaleler sonrasında ihtiyaç duyulan şartları sağlamak üzere üretilmiştir.

Yatağın tam ortasında 10 cm genişliğinde bir delik bulunur. Bu delik sırt bölgesinden kuyruk sokumuna kadar 80 cm boyunca devam eder.

Yüzüstü yatması gereken entübe hastaların gereksinim duyduğu şartları karşılaması nedeniyle mekanik ventilasyon gerekli hastaların tedavisinde kullanılabilir. Yatak boyunca devam eden deliğin en ve boy ölçüleri değiştirilebilir. Salgın hastalıklarla mücadele dönemlerinde her hasta için ayrı kılıfla kullanılması tavsiye edilir.

Özellikle omurilikte gerçekleşen cerrahi müdahalelerden sonra sırt ve bel bölgelerinde kullanılan drenaj, sonda ve benzeri aparatlar hastaya zarar vermeden yatakta bulunan bu delikten aşağı verilerek sıfır sürtünme ve risk hedeflenmiştir.

Bu boşluk bir yandan hastanın hastane donanımlarından zarar görmeden sağlıklı bir şekilde yatabilmesini sağlarken, yatağın üretiminde kullanılan visko sünger ve kuş tüyü malzeme hastayı bası yarası riskinden korur. Böylece hasta ikincil (bası yarası, enfeksiyon vb.) komplikasyonlardan da korunmuş olur.

Yanık yatağı olarak yanık ünitelerinde ve yanık merkezlerinde de kullanılabilir.

Yanık tedavisinde gerek duyulan tüm modifiye çalışmaları adet kısıtlaması olmaksınız yapılabilir.

Mobil yanık tedavi ünitelerinde, yanık merkezlerinde, yanık ünitelerinde veya evlerde yanık tedavisi gören her hasta için, hastanın boyuna, kilosuna, yanığın evre ve bölgesine göre sağlık uzmanların yönlendirmesi ve gerekli bilgileri sağlamasıyla üretilebilir.

BedAiD Cerrahi Yanık Yatağı standart ölçüleri 90x190x20 cm’dir.

Yatış yüzeyi 5 cm kalınlığında yüksek dansite BDVisco® elastik malzemeden oluşur. Orta katman 5 cm kalınlığında kuştüyü malzemeden imal edilmiştir. Alt destek katmanı yüksek dansite süngerdir.

Kılıf boydan boya fermuarlıdır ve poliüretan kumaştan üretilmiştir.

Aprelerle desteklenerek anti bakteriyel, anti fungan ve anti mite özelliklere sahip hale getirilmiştir. Bu sayede mikrop ve bakteri barındırmaz. Alev almaz özelliktedir.

Kılıf hastanelerde kullanılan tüm standart dezenfektanlar ile silinebilir, yıkanabilir ve değiştirilebilir.

Farklı ihtiyaçlara cevap vermek ve daha ileri düzey koruma için BedAiD® Hastane Yatağı veya BedAid® Hasta Yatağı kullanılmalıdır.

Beden kontrolü zayıf kişilerin yataktan tekerlekli sandalyeye transferi için BedAiD® Hasta Taşıma Lifti kullanılması önerilir.

 

 

Uzmana Sorun?