BedAiD Hastane Elevasyon Minderi Seti

Yoğun bakım üniteleri ve hastane servislerinin ihtiyaçlarına uygun pozisyonlama setidir. Ayrıca hasta yatağı, havalı yatak veya engelli yatağı kullanan tüm hastaların hastanelerde veya evlerde kullanımına uygun olarak tasarlanmış, yara bakım protokollerinde belirtilen pozisyonlamalar için yardımcı ürün setidir.

 

BedAiD Hastane Elevasyon Minderi Seti

BedAiD Hastane Elevasyon Minderi Seti hasta yatağı, havalı yatak veya engelli yatağı kullanan tüm hastaların hastane veya evde kullanımına uygun olarak tasarlanmış, yara bakım protokollerinde belirtilen pozisyonlamalar için yardımcı ürün setidir.

Yoğun bakım üniteleri ve hastane servislerinin ihtiyaçlarına uygun pozisyonlama setidir.

Kol altı elevasyon, bacak altı elevasyon, bacak arası elevasyon, küçük ve büyük kamadan oluşur.

Tüm ürünler yüksek dansite süngerden imal edilmiştir. İhtiyaca göre visko malzeme de kullanılabilir.

Dış kılıflar yüksek gramajlı poliüretan kumaştan imal edilir.  Sıvı geçirmezdir. Antibakteriyel, antimite ve antifungan özelliklerde aprelerle desteklenmiştir. Mikrop ve bakteri barındırmaz. Alev almaz özelliktedir.

Standart dezenfektanlar ile silinebilir.

Pozisyonlama setinde kullanılan tüm kılıflar fermuarlıdır. Bu sayede her biri çıkartılabilir, yıkanabilir, değiştirilebilir.

Yoğun bakım pozisyon yastığı ve dekübit yastığı olarak da adlandırılan bu ürünler ihtiyaca göre farklı ölçülerde de hazırlanabilir. Farklı pozisyonlama minderlerinin pozisyonlama setine dahil edilmesi de mümkündür.

Hastane ve yoğun bakım şartlarında saklanabilmesi için ayrıca sıvı geçirmez koruma/saklama kılıfları ile teslim edilir.

BedAiD Hastane Elevasyon Minderi Seti destek üründür. Kişinin konforu, güvenliği ve sağlığı için gereken tüm ihtiyaçlara aynı anda cevap veren, bası/yatak yarası, terleme, yavaşlayan kan dolaşımı, kaslarda direnç kaybı gibi sorunlara çözüm üreten, ödem, ülser ve bakteri oluşumunu engelleyen profesyonel bir hasta yatağı ile birlikte kullanmak kusursuz sonuç almak için önemlidir.

Tam donanımlı bir hasta yatağını BedAiD® Hastane Elevasyon Minderi Seti ile desteklemek ve 24 saat kesintisiz koruma sağlayarak bası yarası riskini ortadan kaldırmak en sağlıklı ve güvenli yoldur. Ayrıca bası yarası tedavisinin yüksek maliyeti göz önünde bulundurulduğunda gerekli önlemleri almak en ekonomik yöntem olacaktır.

Sağlık durumu elveriyorsa kişiyi düzenli aralıklarla kaldırıp hasta yatak koltuğu ile destekleyerek oturtmak, mümkünse yataktan çıkararak konforlu ve destekleyici tekerlekli sandalyede zaman geçirmesini sağlamak uzun süreli yatışların getirdiği olumsuz şartların hafifletilmesine yardımcı olacaktır.

Hastanelerde, bakım merkezlerinde ve evlerde beden kontrolü zayıf kişilerin yataktan tekerlekli sandalyeye geçişi için BedAiD® Hasta Taşıma Lifti kullanılması önerilir.

 

Uzmana Sorun?