BedAiD Klozet Minderi

Tuvalet sandalyesi ya da klozet kullanımında oturma yüzeyinin yumuşatılması amacıyla geliştirilmiş, silinebilir kumaşa sahip minderidir.

Sadece tuvalet ihtiyacı sürecinde kullanım içindir.

Açıklama

BedAiD Klozet Minderi

BedAiD Klozet Minderi klozet ve tuvalet sandalyesi gibi sert zeminlerde tahriş riskini ortadan kaldırmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Kullanımı son derece basit ve hijyeniktir.

Hasta tuvalet sandalyesinde veya klozetlerde kısa süreli kullanımlarda oturma yüzeylerinde oluşan basıncı azaltır ve bası yarası riskine karşı koruma sağlar.

Oturma yüzeyi BDVisco® elastik malzemeden oluşur.

Basıncı dağıtma özelliği ile daha rahat ve güvenli bir oturma sağlar.

İlk oturuşta sertlik hissi vermemesi için yan yüzeyde spacer kumaştan hava tahliye kanalı bulunur.

Alt destek yüzeyi postür kaybını engellemek ve bedeni desteklemek çin sert malzemeden imal edilmiştir.

Kullanıldığı yüzeyde minderin kaymasını önlemek için alt yüzey poliüretan kaymaz kumaş ile kaplıdır.

Üst kılıf antibakteriyel poliüretan kumaştan oluşur. Kullanılan poliüretan kumaş antibakteriyel, antimite ve antifungan özellikleriyle mikrop ve bakteri oluşumuna müsaade etmez.

Kılıf yüzeyi silinebilir.

Fermuarlı yapısı sayesinde kolaylıkla çıkartılabilir, yıkanabilir ve değiştirilebilir. Fermuarın üstü kapak ile örtülüdür.

45x45x7 cm ölçülerindedir. Her türlü sandalyeli hasta tuvaletine, tuvalet sandalyesine ve klozete uyumludur.

İki katmanlıdır:
Alt destek katmanı 2 cm özel eva malzemeden üretilmiştir.
Oturma yüzeyi 5 cm kalınlığında yüksek dansite kapalı hücre BDVisco® elastik malzemeden oluşur.

Kılıf sıvı geçirmez olsa da üzerinde havalandırma boşlukları bulunduğundan BedAiD® Klozet Minderi banyo ve duş gibi yoğun sıvı temasının olduğu alanlarda kullanılmamalıdır.

BedAiD Klozet Minderi klozet üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır, günlük kullanımda uzun süreli oturmaya uygun değildir. Günlük kullanımda BedAiD® Tekerlekli Sandalye Minderi kullanılması önerilir.

Bası yarasını önlemenin 24 saat korunma ile mümkün olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. Yatarken, otururken ya da transfer esnasında doğru ürünler kullanılmalı, bası/yatak yarası, terleme, yavaşlayan kan dolaşımı, kaslarda direnç kaybı gibi sorunlara çözüm üreten, ödem, ülser ve bakteri oluşumunu engelleyerek kişinin tüm ihtiyaçlarına aynı anda cevap veren BedAiD® Hasta Yatağı ile kişi koruma altına alınmalıdır.

Beden kontrolü zayıf kişilerin yataktan tekerlekli sandalyeye geçişi, taşıma ve transferi için BedAiD® Hasta Taşıma Lifti kullanılması önerilir.