BedAiD Kol Altı Elevasyon Minderi

Hasta yatağı, havalı yatak veya engelli yatağı kullanan tüm hastaların kullanımına uygun olarak tasarlanmış, yara bakım protokollerinde belirtilen pozisyonlamalar için yardımcı üründür.
Evde bakım gerektiren hastaların ve hastanelerin kullanımına uygundur.

BedAiD Kol Altı Elevasyon Minderi

BedAiD Kol Altı Elevasyon Minderi hasta yatağı, havalı yatak veya engelli yatağı kullanan tüm hastaların kullanımına uygun olarak tasarlanmış, yara bakım protokollerinde belirtilen pozisyonlamalar için yardımcı üründür.

Evde bakım ihtiyacı duyan hastaların ve hastanelerin kullanımına uygundur.

Kolların yanlarda ve yukarıda tutulması gereken durumlar için tasarlanmıştır.

Ödem oluşumuna karşı etkili bir pozisyonlamaya imkanı sunar. Kullanımı basit ve rahattır.

Hijyen açısından büyük rahatlık sunar.

Ayrıca yanık tedavilerinde ihtiyaç duyulan pozisyonlamalar için de kullanılabilir.

Yoğun bakım servislerinde kullanıma uygundur. Hastanelerde, evlerde, hasta bakım merkezlerinde ve ihtiyaç duyulan her yerde kulanılabilir.

Yüksek dansite süngerden imal edilmiştir.

Ebat: 60×30 cm. Yükseklik: 10 cm.

Ebatları ihtiyaca göre değiştirilebilir. Kullanılan sünger yerine visko malzemeden imal edilebilir.

İç ve dış kılıfla üretilmiştir.
Dış kılıf: Poliüretan / antibakteriyel / antifugan / alev almaz / sıvı geçirmez / standart dezenfektanlarla silinebilir / fermuarlı / çıkarılabilir.
İç kılıf: Süprem kumaş.

Fermuarlı yapısı sayesinde çıkartılarak yıkanabilir. Değiştirilebilir.

Ödem yastığı, ödem minderi olarak da adlandırılır.

İhtiyaç olması halinde durumunda sıvı geçirmez koruma/saklama ambalaj ile üretilebilir.

BedAiD Kol Altı Elevasyon Minderi bir destek üründür. Kişinin konforu, güvenliği ve sağlığı için gereken tüm ihtiyaçlara aynı anda cevap veren, bası/yatak yarası, terleme, yavaşlayan kan dolaşımı, kaslarda direnç kaybı gibi sorunlara çözüm üreten, ödem, ülser ve bakteri oluşumunu engelleyen profesyonel bir hasta yatağı ile birlikte kullanmak kusursuz sonuç almak için önemlidir.

Tam donanımlı bir hasta yatağını BedAiD® Kol Altı Elevasyon Minderi ile desteklemek ve 24 saat kesintisiz koruma sağlayarak bası yarası riskini ortadan kaldırmak en sağlıklı ve güvenli yoldur. Ayrıca bası yarası tedavisinin yüksek maliyeti göz önünde bulundurulduğunda gerekli önlemleri almak en ekonomik yöntem olacaktır.

Sağlık durumu elveriyorsa kişiyi düzenli aralıklarla kaldırıp hasta yatak koltuğu ile destekleyerek oturtmak, mümkünse yataktan çıkararak konforlu ve destekleyici tekerlekli santalyede zaman geçirmesini sağlamak uzun süreli yatışların getirdiği olumsuz şartların hafifletilmesine yardımcı olacaktır.

Beden kontrolü zayıf kişilerin yataktan tekerlekli sandalyeye geçişi, taşıma ve transferi için BedAiD® Hasta Taşıma Lifti kullanılması önerilir.

 

Uzmana Sorun?