BedAiD Obez Minderi

Hasta yatağı, havalı yatak veya engelli yatağı kullanan obez hastaların kullanımına uygun olarak tasarlanmış, yara bakım protokollerinde belirtilen pozisyonlamalar için yardımcı üründür. Evde bakım gerektiren hastaların ve hastanelerin kullanımına uygundur.

BedAiD Obez Minderi

BedAiD Obez Minderi hareket kısıtlılığı olan obez hastalar için üretilmiş pozisyonlama minderidir.

Göbek bölgesinin genital bölgeye sarkarak oluşturduğu riski engellenmek için üçgen formda tasarlanmıştır. Bacak arasına yerleştirilerek kullanılır.

Göbek, uç kısımda bulunan 12 cm uzunluğundaki eğimli çıkıntının üzerine konularak genital bölgeye sarkması ve teması engellenir.

Genital bölgenin korunmasında ve kontrolünde önemli avantajlar sunar. Genital bölgede sarkmadan dolayı oluşması muhtemel bası yarası oluşumuna ve çeşitli risklere karşı koruma sağlar. Genital bölgede hijyen şartlarının sağlanması için destekleyici üründür.

Ebat: 45×70 cm. Yükseklik: 20 cm

İç ve dış kılıfla üretilmiştir.
Dış kılıf hijyen şartları göz önünde bulundurularak poliüretan kumaştan imal edilir. Sıvı geçirmez özelliğe sahiptir. Aprelerle desteklenerek antibakteriyel, antifungan ve antimite özelliklerde hazırlanır. Mikrop ve bakteri barındırmaz. Hastane kullanımına uygun olarak alev almaz özelliktedir. Standart dezenfektanlar ile silinebilir.

İç kılıf süprem kumaştır.

İç ve dış kılıflar fermuarlı yapıları sayesinde çıkartılabilir, yıkanabilir, değiştirilebilir.

Pozisyon minderi, dekübit yastığı, hasta bakım yastığı, yatan hasta yastığı yada antidekübit minder olarak da adlandırılır.

BedAiD® Obez Minderi bir destek üründür. Kişinin konforu, güvenliği ve sağlığı için gereken tüm özel ihtiyaçlara aynı anda cevap veren, bası/yatak yarası, terleme, yavaşlayan kan dolaşımı, kaslarda direnç kaybı gibi sorunlara çözüm üreten, ödem, ülser ve bakteri oluşumunu engelleyen, obez hastalar için özel tasarlanmış profesyonel bir hasta yatağı ile birlikte kullanmak kusursuz sonuç almak için önemlidir.

Tam donanımlı bir hasta yatağını BedAiD Obez Minderi ile desteklemek ve 24 saat kesintisiz koruma sağlayarak riskleri ortadan kaldırmak en sağlıklı ve güvenli yoldur. Ayrıca bası yarası tedavisinin yüksek maliyeti göz önünde bulundurulduğunda gerekli önlemleri almak en ekonomik yöntem olacaktır.

Sağlık durumu elveriyorsa kişiyi düzenli aralıklarla kaldırıp hasta yatak koltuğu ile destekleyerek oturtmak, mümkünse yataktan çıkararak konforlu ve destekleyici tekerlekli santalyede zaman geçirmesini sağlamak uzun süreli yatışların getirdiği olumsuz şartların hafifletilmesine yardımcı olacaktır.

Beden kontrolü zayıf kişilerin (özellikle obez hastalarda) yataktan tekerlekli sandalyeye geçişi, taşıma ve transferi için BedAiD® Hasta Taşıma Lifti kullanılması önerilir.

 

Uzmana Sorun?