BedAiD Puset Minderi

BedAiD Puset Minderi, büyük çocuk puseti ya da engelli çocuk arabası olarak tanımlanan pusetlerin oturma/yatma yüzeyinin yumuşatılması için geliştirilmiştir.

Konforlu oturan çocuk hem daha uzun süre oturmak isteyecektir hem de kasılma ve terleme gibi sorunları daha az yaşayacaktır.

Kategoriler: Etiketler: ,

BedAiD Puset Minderi

BedAiD Puset Minderi, puset kullanan engelli çocuklar için özel olarak tasarlanmıştır.

Her çeşit pusette, engelli çocuk pusetinde, engelli çocuk arabasında ve bebek arabasında kullanmaya uygundur. Kullanımı basittir.

7 cm kalınlığındaki visko malzeme sayesinde vücut ağırlığını büyük ölçüde absorbe ederek kullanıcıyı rahatlatır. Basıncı dağıtır. Konforlu bir yatma ve oturma yüzeyi oluşturur.

Bacak arası abdüktörü sayesinde bacakların birbirine yapışmasını önler. Friksüyonu (sürtünme) engeller. Abdüktör cırtcırtla mindere sabitlenir.

İsteğe bağlı olarak, özellikle spina bifida rahatsızlığı olan çocuklar için bel bölgesine denk gelen alanda 10×20 cm çapında bir boşluk açılabilir. Bu boşluk sayesinde riskin bulunduğu alandaki basınç azaltılır. Deforme olmuş, deri bütünlüğü bozulmuş alanda koruma sağlarken bası yarası, yatak yarası oluşumunu da engeller.

Konforla oturan çocuk uzun süreli oturmalarda hem sıkıntı yaşamayacak hem de kasılma ve terleme gibi sorunları azalacaktır.

Spina bifida, omurilik felci, serebral palsi, kas hastalığı vb. rahatsızlıklar nedeniyle engelli çocuk puseti tercih edenlerin kullanabileceği gibi sağlıklı bebekler için de konforlu bir yatış yüzeyi yaratacağından genel kullanımda da tavsiye edilir.

BedAiD Puset Minderi’nde yüksek dansite BDVisco® elastik malzeme havlu mebran kumaş ile kaplanmıştır. Kumaşın mebran ile sıvanmasının sebebi ürünün sıvı geçirmez özellik kazanarak idrar/gayta kaçaklarına karşı koruma sağlaması içindir.(Terlemenin önlemesi için minderin üzerinde pamuksu bir örtü kullanılması önerilir.)

Sıvı geçirmez özelliğe sahip kılıf fermuarlı yapısı sayesinde kolayca çıkarılabilir, yıkanabilir ve değiştirilebilir.

Ebatları 110x33x7 cm ölçülerindedir.

Her çocuğun ihtiyacı farklıdır. Bu nedenle hem ölçülerde hem de kullanılan malzemelerde gereksinimlere uygun kişiye özel çözümler sunulabilmektedir.

Talep edilmesi durumunda tamamen doğal kumaştan üretilen kılıf ile kaplanabilir. Kullanıcının boyuna ve kilosuna uygun ebatlarda hazırlanabilir.

Özel ihtiyaçları olan çocuklar için çocuğun konforu, güvenliği ve sağlığı düşünülerek tasarlanmış BedAiD® Hasta Çocuk Yatağı kullanılması önerilir.

Teksan İnovatif Medikal Ürünler web sitesini ziyaret ederek Türkiye’nin en geniş Büyük Çocuk Puseti seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Uzmana Sorun?