BedAiD Skolyoz Desteği Minderi

Tekerlekli sandalye, engelli çocuk puseti vb. cihazlarda kullanıcının skolyoz vb. oturma bozukluğunu gidermek için tasarlandı. Kolayca takılı çıkartılabilir, yeri değiştirilebilir.

BedAiD Skolyoz Desteği Minderi

BedAiD Skolyoz Desteği Minderi tekerlekli sandalye, puset vb. ürünlerde kullanıcının duruşunu düzelten, denge problemine karşı destek sunan, kişiye konforlu bir oturuş sağlayan çok amaçlı destek minderidir.

Skolyoz (omurga eğriliği) vb. nedenlerle oluşmuş omurga deformasyonunun ilerlemesinin önüne geçmek amacıyla tasarlanmıştır.

İhtiyaca göre hem kafa desteği hem de skolyoz desteği olarak kullanılabilir.

Skolyozun evreleri göz önüne alındığında skolyoz destek minderi cerrahi dışı uygulamalarda yardımcı üründür.

Çoğunlukla çocukluktan yetişkinliğe geçişte ortaya çıkan skolyoz hastalığının erken evrelerinde önemli katkı sunar. İleriki evrelerde de koruyucu/yardımcı ürün olarak kullanılmasını önerilir.

İki yanda barındırdığı sert destek pedleri vasıtasıyla kullanıcının dik durmasına, postür bozukluğundan kaçınabilmesine olanak sunar.

Tekerlekli sandalye kullanıcılarının dik oturmasına da imkan sağlar.

Tekerlekli sandalyelerin demir aksamları ile kullanıcı arasında bariyer görevi görür.

Skolyoz destek minderi kolayca sökülebilir, yeri değiştirilebilir, destek darlığı ayarlanabilir.

Destek aralığı sert destek pedleri ile kullanıcının boyuna, kilosuna ve skolyozun evresine göre ayarlanabilir. Sert destek pedleri cırt-cırtlıdır. Bu sayede kullanıcı arzulanan pozisyonda oturduğunda sert destek pedleri skolyoz destek pedine yapıştırılıp sabitlenerek kaymadan ve kaykılmadan dik oturması sağlanır.

BedAiD® Skolyoz Desteği Minderi tümüyle modülerdir ve ihtiyaca göre ölçülendirilebilir.

Kılıfı poliüretan kumaştan üretilir. Poliüretan kumaş sıvı geçirmez özelliktedir. Antifungan, antimite ve antibakteriyel yapısıyla mikrop ve bakteri barındırmaz. Her türlü standart dezenfektan ile silinebilir. Yüksek gramajıyla ve esnek kumaş özelliğiyle çarpma, çekme, asılmaya karşı dayanıklıdır.

Bağlama aparatı yüksek dansite BDVisco® elastik malzemeden üretilmiştir.

Tüm aparatlar özel BDVisco® malzemeden oluşur.

Bağlama aparatı: 130x13x2 cm.
Destek aparatları: 7x7x19 cm.

Doğru oturuş pozisyonu sağlanmazsa, meydana gelebilecek omurilik eğriliği kısa sürede kalça deformasyonuna neden olabilir, bu deformasyon kalça çıkışına kadar uzanan sorunlara yol açabilir. BedAiD® Skolyoz Desteği Minderi uzun süre oturan ve risk altındaki kişiler için basit ve etkili bir çözümdür.

Patentli üründür. Faydalı model korumalı üründür.

BedAiD Tekerlekli Sandalye Minderi ve diğer minder çeşitlerimizi inceleyebilirsiniz.

 

Uzmana Sorun?