BedAiD Tekerlekli Sandalye Minderi

BedAiD Tekerlekli sandalye minderi engelli, yaşlı veya hastalık nedeniyle uzun süre oturmak zorunda olan kişilerin bası yarası riskini azaltmak ve maksimum konfor sağlam için geliştirilmiş visko özlü bir tekerlekli sandalye minderidir.

BedAiD® Tekerlekli Sandalye Minderi

BedAiD Tekerlekli Sandalye Minderi vücut ağırlığını dağıtacak şekilde tasarlanmış, konforlu ve sağlıklı bir oturma yüzeyi sağlayan tekerlekli sandalye minderidir.

Bası yarası ve terleme riskini büyük ölçüde ortadan kaldırır.

Alt yüzey 5 cm kalınlığında 70 dansite visko elastik malzemeden oluşur.
Oturma yüzeyi 5 cm kalınlığında 65 dansite BDVisco® elastik malzemedir.

Visko yapısı sayesinde basıncı dağıtır.

Terleme ve nemlenmeye karşı oturma yüzeyinde 1 cm kalınlığında soğuk efekt sağlayan jel katman bulunur.

Jelli tekerlekli sandalye minderinde iki farklı kılıf ve iki farklı ölçü alternatifi vardır.

Kullanılan tekerlekli sandalye ebadına göre 45×45 cm veya 40×40 cm ölçülerinde seçenekleri mevcuttur.

Özel ölçülerde de üretilebilir.

Kullanıcı günün büyük bölümünü tekerlekli sandalye yerine bir koltukta geçiriyorsa basit bir çizim ve ölçü göndermesi ile kişiye özel çözümler de üretilebilir.

İki farklı kılıf modeli de fermuarlıdır, çıkarılabilir, yıkanabilir ve değiştirilebilir.

İdrar ve gayta kaçaklarına karşı iki farklı model de sıvı geçirmez özelliktedir. İsteğe göre doğal kumaşlar ile de hazırlanabilir.

Havlu mebran kılıf modeli yüksek gramajlı havlu kumaştan imal edilmiştir. Sıvılara karşı koruma için kılıf mebran ile kaplanarak sıvı geçirmez bir yüzey oluşturulmuştur.

Poliüretan kılıf modeli sıvı geçirmezdir. Antibakteriyel, antimite ve anti fungan özelliklere sahiptir. Mikrop ve bakteri barındırmaz.

Oturma anında hava çıkışını sağlamak için 5 cm yüksekliğinde, 10 cm genişliğinde spacer pencere bulunur.

Ortalama 90 kg ağırlığındaki bir kişinin oturma pozisyonunda minder yüksekliği 2 cm’e iner. Riskli bölgelerin sert zemin ile temas etmesi engellenir. Güvenli bir oturma alanı yaratır.

Minder kalınlığı 10 cm’dir. İhtiyaca göre tekerlekli sandalye minderi yüksekliği değiştirilebilir.

Sakral bölgede bası yarası olan kullanıcılar için istenilen bölgelerde istenilen boyutlarda oyuklar var edilerek sıfır bası alanı oluşturulabilir.

BedAiD Tekerlekli Sandalye Minderi bir destek üründür. Bası yarasını önlemenin doğru hasta yatağı ve doğru destek ürünler kullanılarak 24 saat korunma ile mümkün olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. Yatarken, otururken, tekerlekli sandalye kullanımında ya da transfer esnasında doğru ürünler kullanılmalı, ihtiyaca göre BedAiD® Hasta Yatağı veya BedAiD® Engelli Yatağı ile kişi koruma altına alınmalı, doğru transfer alışkanlıkları geliştirilmelidır.

Beden kontrolü zayıf kişilerin yataktan tekerlekli sandalyeye geçişi, taşıma ve transferi için BedAiD® Hasta Taşıma Lifti kullanılması önerilir.

 

Uzmana Sorun?