BedAiD Topuk Minderi

BedAiD Topuk Minderi, yatarken topuk bölgesinde oluşan basıncı ortadan kaldırmak için tasarlanmış, topuğu boşta bırakan pozisyonlama minderidir.

45˚’ye varan eğimi ile

65×65 cm ebadında, 25 cm yüksekliğindedir.

İç ve dış kılıfla üretilmiştir.

BedAiD Topuk Minderi

BedAiD Topuk Minderi, yatarken topuk bölgesinde oluşan basıncı ortadan kaldırmak için tasarlanmış, topuğu boşta bırakan pozisyonlama minderidir.

Evde bakım ihtiyacı duyan hastaların ve hastanelerin kullanımına uygundur.

Topuk bölgesinde 3 nedenle yara oluşabilir:
1- Hastanın yatakta öne kayması sebebiyle topuğun/oturma bölgesinin yatağa sürtünmesi.
2- Yatarken topuk ağırlığının yatak üzerinde oluşturduğu yüksek basınç.
3- Tekerlekli sandalye, hasta yatağı vb. yerlerden transfer esnasında çarpma sonucu oluşan hasar ve bu hasarın kan dolaşımındaki sorunlarla birleşmesi.

Bu üç koşuldan en az biri söz konusu olduğunda topuk yarası oluşumunu önlenmek de veya tedavi etmek mümkün değildir.

BedAiD Topuk Minderi, 45˚’ye varan eğimi ile yatış esnasında topuğun boşta kalmasını sağlar. Böylece yaranın üzerine binen basınç ortadan kalkar. Basınçtan arınan bölgede hem yara oluşumunu engeller hem de var olan yaranın tedavi sürecini hızlandırır.

Ayrıca bu minder ters kullanıldığında gastro özofagel reflü rahatsızlığı olan kişilerin kullanımına da uygundur.

BedAiD® Hasta Yatağı ile tam uyumludur.

Ebat: 65×65 cm. Yükseklik: 25 cm.

İç ve dış kılıfla üretilmiştir.
Gabardin dış kılıf fermuarlıdır, yıkanabilir. İç kılıf süprem kumaştır.

Sıvı geçirmez koruma/saklama ambalajı vardır.

BedAiD® Topuk Minderi bir destek üründür. Kişinin konforu, güvenliği ve sağlığı için gereken tüm ihtiyaçlara aynı anda cevap veren, bası/yatak yarası, terleme, yavaşlayan kan dolaşımı, kaslarda direnç kaybı gibi sorunlara çözüm üreten, ödem, ülser ve bakteri oluşumunu engelleyen profesyonel bir hasta yatağı ile birlikte kullanmak kusursuz sonuç almak için önemlidir.

Tam donanımlı bir hasta yatağını BedAiD® Topuk Minderi ile desteklemek ve 24 saat kesintisiz koruma sağlayarak bası yarası riskini ortadan kaldırmak en sağlıklı ve güvenli yoldur. Ayrıca bası yarası tedavisinin yüksek maliyeti göz önünde bulundurulduğunda gerekli önlemleri almak en ekonomik yöntemdir.

Beden kontrolü zayıf kişilerin yataktan tekerlekli sandalyeye geçişi, taşıma ve transferi için BedAiD® Hasta Taşıma Lifti kullanılması önerilir.

Hastayı yatak içerisinde pozisyonlarken Hasta Kaydırma ve Pozisyonlama Kumaşı kullanılması yatak içinde sürtünmeyi ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Uzmana Sorun?