BedAiD Ülser Minderi

BedAiD® Ülser Minderi çok amaçlı pozisyonlama minderidir. Flebit, varis ve şişkinliklerde, bacaklardaki basıncın azaltılması, kan akışının arttırılması gibi durumlarda kullanılabilir.

Ayrıca kuyruk sokumunda doğru yere pozisyonlandığında minderdeki açıklık o bölgedeki basıncı minimuma indirir.

BedAiD Ülser Minderi

BedAiD Ülser Minderi hasta yatağı, havalı yatak veya engelli yatağı kullanan tüm hastaların farklı ihtiyaçlarına çözüm sunan çok amaçlı pozisyonlama minderidir.

Dekübit yastığı yada pozisyon minderi olarak da adlandırılır.

Evde bakım ihtiyacı duyan hastaların ve hastanelerin kullanımına uygundur.

Flebit, varis ve şişkinliklerde, bacaklardaki basıncın azaltılması, kan akışının artırılması gereken durumlarda pozisyonlama minderi olarak kullanılır, konforlu bir yatış imkânı sunar.

Eğimli kısımda 20 cm genişliğinde bir oyuk bulunur. Kuyruk sokumu oyuğa denk getirilerek sağlanan pozisyonlamada bacak ve kalça arasında 45˚’ye ulaşan eğim sağlanır. Böylece kuyruk sokumunun yatak ile teması minimum seviyeye indirilir.

Hareket kabiliyeti olmayan hastaların genital bölge temizliğini kolaylaştırır.

BedAiD Ülser Minderi özellikle sakral bölgede bası yarası bulunan hastaları korur ve tedaviye destek olur. Ancak oluşmuş bir yara varsa veya yüksek yara riski söz konusuysa tam koruma için mutlaka BedAiD® Hasta Yatağı kullanılmalıdır.

Yüksek dansite süngerden imal edilmiştir.

Ebat: 70×70 cm. Yükseklik: 20 cm.

İç ve dış kılıfla üretilmiştir.
Dış kılıf: Poliüretan / antibakteriyel / antifugan / alev almaz / sıvı geçirmez / standart dezenfektanlarla silinebilir / fermuarlı / çıkarılabilir.
İç kılıf: Süprem kumaş.

BedAiD® Ülser Minderi bir destek üründür. Kişinin konforu, güvenliği ve sağlığı için gereken tüm ihtiyaçlara aynı anda cevap veren, bası/yatak yarası, terleme, yavaşlayan kan dolaşımı, kaslarda direnç kaybı gibi sorunlara çözüm üreten, ödem, ülser ve bakteri oluşumunu engelleyen profesyonel bir hasta yatağı ile birlikte kullanmak kusursuz sonuç almak için önemlidir.

Tam donanımlı bir hasta yatağını BedAiD® Ülser Minderi ile desteklemek ve 24 saat kesintisiz koruma sağlayarak bası yarası riskini ortadan kaldırmak en sağlıklı ve güvenli yoldur. Ayrıca bası yarası tedavisinin yüksek maliyeti göz önünde bulundurulduğunda gerekli önlemleri almak en ekonomik yöntem olacaktır.

Beden kontrolü zayıf kişilerin yataktan tekerlekli sandalyeye geçişi, taşıma ve transferi için BedAiD® Hasta Taşıma Lifti kullanılması önerilir.

Uzmana Sorun?