BedAiD Yan Yatma Desteği Büyük Kama

Hasta yatağı, havalı yatak veya engelli yatağı kullanan tüm hastaların kullanımına uygun olarak tasarlanmış, yara bakım protokollerinde belirtilen pozisyonlamalar için yardımcı üründür. Evde bakım gerektiren hastaların ve hastanelerin kullanımına uygundur. 30˚’ye varan eğim sağlar.

BedAiD Yan Yatma Desteği | Büyük – KAMA

BedAiD Yan Yatma Desteği Büyük Kama hasta yatağı, havalı yatak veya engelli yatağı kullanan tüm hastaların yan yatarak pozisyonlanmasında kullanılır.

Evde bakım ihtiyacı duyan hastaların ve hastanelerin kullanımına uygundur.

30˚’ye varan eğim sağlar. Yan pozisyonlama sırasında omuriliğin de desteklenmesi için 90 cm uzunluğunda üretilmiştir.

Baş ve üst beden desteklenerek özellikle kuyruk sokumundaki yaraların yatak ile teması tamamen kesilebilir.

Sünger malzemeden üretilmiştir.

Ebat: 90×20 cm. Yükseklik: 19 cm

İhtiyaca göre visko malzeme ile de üretilebilir. Farklı ölçülerde imal edilmesi de mümkündür.

İç ve dış kılıfla üretilmiştir.

Dış kılıf fermuarlıdır. Dış kılıfta iki kumaş alternatifi vardır. Hastane şartları için poliüretan, evde bakım için havlu mebran kumaş önerilir. Poliüretan kumaş antibakteriyel, antifugan, alev almaz ve sıvı geçirmez özelliklere sahiptir. Standart dezenfektanlarla silinebilir. Havlu mebran kumaş sıvı geçirmezdir.
İç kılıf süprem kumaştır.

Fermuarlı yapıları sayesinde tüm kılıflar çıkartılabilir, yıkanabilir, değiştirilebilir.

Hastane ve yoğun bakım şartlarında saklanabilmesi için ayrıca sıvı geçirmez koruma/saklama ambalajı ile de sunulabilir.

BedAiD Yan Yatma Desteği Büyük Kama bir destek üründür. Kişinin konforu, güvenliği ve sağlığı için gereken tüm ihtiyaçlara aynı anda cevap veren, bası/yatak yarası, terleme, yavaşlayan kan dolaşımı, kaslarda direnç kaybı gibi sorunlara çözüm üreten, ödem, ülser ve bakteri oluşumunu engelleyen profesyonel bir hasta yatağı ile birlikte kullanmak kusursuz sonuç almak için önemlidir.

Tam donanımlı bir hasta yatağını BedAiD® Yan Yatma Desteği | Büyük Kama ile desteklemek ve 24 saat kesintisiz koruma sağlayarak bası yarası riskini ortadan kaldırmak en sağlıklı ve güvenli yoldur. Ayrıca bası yarası tedavisinin yüksek maliyeti göz önünde bulundurulduğunda gerekli önlemleri almak en ekonomik yöntem olacaktır.

Sağlık durumu elveriyorsa kişiyi düzenli aralıklarla kaldırıp hasta yatak koltuğu ile destekleyerek oturtmak, mümkünse yataktan çıkararak konforlu ve destekleyici tekerlekli santalyede zaman geçirmesini sağlamak uzun süreli yatışların getirdiği olumsuz şartların hafifletilmesine yardımcı olacaktır.

Beden kontrolü zayıf kişilerin yataktan tekerlekli sandalyeye geçişi, taşıma ve transferi için BedAiD® Hasta Taşıma Lifti kullanılması önerilir.

 

Uzmana Sorun?