BedAiD Yan Yatma Desteği Küçük Kama

Hasta yatağı, havalı yatak veya engelli yatağı kullanan tüm hastaların kullanımına uygun olarak tasarlanmış, yara bakım protokollerinde belirtilen pozisyonlamalar için yardımcı üründür. Evde bakım gerektiren hastaların ve hastanelerin kullanımına uygundur. 50˚’ye varan eğim sağlar.

BedAiD Yan Yatma Desteği | Küçük Kama

BedAiD Yan Yatma Desteği Küçük Kama, hasta yatağı, havalı yatak veya engelli yatağı kullanan tüm hastaların kullanımına uygun, çok fonksiyonlu pozisyonlama minderidir.

Yara bakım protokollerinde belirtilen şartları karşılamak üzere imal edilmiştir.

Evde bakım ihtiyacı duyan hastaların ve hastanelerin kullanımına uygundur.

Sırt, sakral bölge ve bacak pozisyonlamalarında kullanılır.

Hastanın boyu ve kilosuna bağlı olarak 50˚’ye kadar eğim sağlayabilir. Bu eğim hastaya konfor sağlamakla birlikte yara oluşumuna karşı koruma sunar.

Yara ve/veya kızarıklık bulunan bölgelerin yatış yüzeyi ile temasını ortadan kaldırır, friksiyonu engeller.

Ebat: 44×33 cm. 17 cm yüksekliğindedir.
İç ve dış kılıfla üretilmiştir.
Dış kılıfta iki kumaş alternatifi vardır. Hastane şartları için poliüretan, evde bakım için gabardin kumaş tavsiye edilir. Poliüretan kumaş antibakteriyel, antifugan, alev almaz ve sıvı geçirmezdir. Standart dezenfektanlarla silinebilir. Gabardin kumaş yıkanabilir.

İç kılıf süprem kumaştan imal edilir. İç ve dış kılıf fermuarlıdır. Bu sayede çıkartılabilir, yıkanabilir ve değiştirilebilir.

İstenilmesi durumunda sıvı geçirmez koruma/saklama ambalajı ile birlikte teslim edilebilir.

BedAiD Yan Yatma Desteği Küçük Kama bir destek üründür. Kişinin konforu, güvenliği ve sağlığı için gereken tüm ihtiyaçlara aynı anda cevap veren, bası/yatak yarası, terleme, yavaşlayan kan dolaşımı, kaslarda direnç kaybı gibi sorunlara çözüm üreten, ödem, ülser ve bakteri oluşumunu engelleyen profesyonel bir hasta yatağı ile birlikte kullanmak kusursuz sonuç almak için önemlidir.

Tam donanımlı bir hasta yatağını BedAiD® Yan Yatma Desteği Küçük Kama ile desteklemek ve 24 saat kesintisiz koruma sağlayarak bası yarası riskini ortadan kaldırmak en sağlıklı ve güvenli yoldur. Ayrıca bası yarası tedavisinin yüksek maliyeti göz önünde bulundurulduğunda gerekli önlemleri almak en ekonomik yöntem olacaktır.

Sağlık durumu elveriyorsa kişiyi düzenli aralıklarla kaldırıp hasta yatak koltuğu ile destekleyerek oturtmak, mümkünse yataktan çıkararak konforlu ve destekleyici tekerlekli santalyede zaman geçirmesini sağlamak uzun süreli yatışların getirdiği olumsuz şartların hafifletilmesine yardımcı olacaktır.

Beden kontrolü zayıf kişilerin yataktan tekerlekli sandalyeye geçişi, taşıma ve transferi için BedAiD® Hasta Taşıma Lifti kullanılması önerilir.

Uzmana Sorun?