BedAiD Yatak Koltuğu

Uzun süre yatmak zorunda kalan, günü yatakta geçirmek zorunda olan kişilerin ayaklarını yataktan aşağı sarkıtarak oturabilmesine, yemek yemek ve oturarak dinlenmek gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmesine olanak sağlamak için tasarlanmış pozisyon minderidir.

BedAiD® Yatak Koltuğu

BedAiD Yatak Koltuğu bir fizik tedavi rehabilitasyon minderidir.

Uzun süre yatmak zorunda kalan veya yatağa bağımlı olan kişilerin ayaklarını yataktan aşağı sarkıtarak oturabilmesine, yemek yemek ve oturarak dinlenmek gibi ihtiyaçlarını karşılayabilmesine olanak sağlamak üzere tasarlanmış pozisyon minderidir.

Sağladığı destek sayesinde hasta yatağı, havalı yatak v.b. her türlü hasta bakım yatağının konforlu bir koltuk olarak kullanılabilmesini mümkün hale getirir.

Kişiyi düzenli aralıklarla kaldırmak, BedAiD® Yatak Koltuğu ile destekleyip oturtarak zaman geçirmesini sağlamak uzun süreli yatışların getirdiği olumsuz şartların hafifletilmesine yardımcı olacaktır.

Ayakları sarkıtarak oturur pozisyona geçmek, yataktan çıkıp tekerlekli sandalyeye geçiş yapmanın, hem bedensel hem de psikolojik olarak sosyal hayata katılmanın, en azından ev içerisindeki mobilizasyon sürecine başlamanın ilk adımıdır. Yataktan mümkün olduğunca çıkmanın özendirilmesi gerekir.

Kullanımı basit ve pratiktir. Hastanın sağlık görevlileri, bakıcıları veya yakınları tarafından taşınmadan rahatça oturmasına fırsat verir. Bu sayede hasta ile birlikte hastanın bakımını üstlenen kişiler için de ayrıca kolaylık ve güvenlik sağlar.

Yatak koltuğunun rahat olarak kullanılabilmesi için sırt kısmının sabit bir alana (karyola kolçağı, duvar v.b.) dayatılması gerekir. Kullanıcının yatak koltuğunun kolçaklarına kollarını yerleştirmesiyle gerekli denge sağlanmış olur. Kullanımı güvenlidir.

Kullanıcının hasta yatağı, havalı yatak v.b. yataklarda minderler ve yastıklar ile oturma pozisyonuna getirilmesi için sarfedilen çaba ve sıkıntıyı ortadan kaldırır.

Evlerde, yaşlı bakım merkezlerinde, hastanelerde kullanıma uygundur.

Bilinci tamamen kapalı kullanıcıların kullanımına uygun değildir.

Dış kılıfı sıvı geçirmez özelliktedir. Havlu membran kumaştan imal edilmiştir.

Membran kaplama ile kumaş sıvı geçirmez özellik kazandırılmıştır.

Fermuarlıdır, kolaylıkla çıkarılabilir, yıkanabilir ve kılıf değiştirilebilir.

İç kılıf süprem kumaştır. Fermuarlıdır. Çıkartılabilir, yıkanabilir, değiştirilebilir.

Faydalı model korumalı üründür.

89 x 37 x 76 cm ölçülerindedir.

Yüksek dansite süngerden oluşur, sünger çevresi elyaf kaplıdır.

BedAiD® Yatak Koltuğu BedAiD Hasta Yatağı dahil tüm BedAiD ürünleri ile uyumludur.

 

 

Uzmana Sorun?