BedAiD Engelli Yatağı

Tekerlekli sandalye kullanıcıları başta olmak üzere bedensel kısıtlılığı olan tüm kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış hasta yatağı.

Standart yataklar hareket kısıtlılığı olan kişiler için hiçbir çözüm sunmazken BedAiD Engelli Yatağı kullanıcıların tüm gereksinimleri karşılanacak şekilde özel olarak imal edilmiştir.

BedAiD® Engelli Yatağı

BedAiD Engelli Yatağı tekerlekli sandalye kullanıcıları başta olmak üzere bedensel kısıtlılığı olan tüm kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış hasta yatağıdır.

Standart yataklar hareket kısıtlılığı olan kişiler için hiçbir çözüm sunmazken BedAiD® Engelli Yatağı kullanıcıların tüm gereksinimleri karşılanacak şekilde özel olarak üretilmiştir.

AR-GE aşaması engelli kullanıcıların fikirleri doğrultusunda geliştirilmiş ve sayısız denemenin ardından son halini almıştır. Faydalı model korumalı üründür.

BedAiD® Engelli Yatağı’nın sağladığı avantajlar:

1- Yatağa geçişi kolaylığı:
Yatağın her iki yanında sert süngerden imal edilmiş 12 cm eninde dolgu şeridi bulunur. Bu sayede yatağa geçiş aşamasında kişinin ihtiyaç duyduğu destek sağlanmış ve hem geçiş kolaylığı yaratılmış hem de denge ve güvenlik ihtiyacı karşılanmış olur. (Standart yataklardaki yumuşaklık yatağa geçişlerde büyük zorluklara neden olmaktadır.)

2- Yatakta hareket kolaylığı:
50 cm uzunluğunda ve alüminyum malzemeden üretilmiş barlar yatağın yan yüzeyine gömülmüştür. Kişi dönmek için uzandığında tam elinin altına gelecek şekilde konumlandırılmıştır. Yanlarda bulunan 12cm’lik dolgu şeridi -özellikle 90cmx190cm ölçüsündeki yataklarda- kişi dirsekleri üzerinde doğrulurken büyük avantaj sağlar. Yatağın optimize edilmiş yumuşaklığı kişiye dirsekleri üzerinde doğrulduğunda ya da sağa-sola hareket etmek istediğinde ihtiyaç duyduğu sertliği sunar.

3- Dozunda sertlik/yumuşaklık:
BedAiD® Engelli Yatağı’nın vücudu karşılayan en üst katmanı 80 dansite BDVisco® elastik malzemeden üretilmiştir. Standart visko malzemenin aşırı yumuşak olması kişinin yatağa gömülmesine ve hareket ederken aşırı zorlanmasına neden olacağından visko malzeme özel olarak sertleştirilmiş ve alt katmana ağırlığı karşılayacak özel malzemeler yerleştirilmiştir. Bu sayede hem konfordan ödün verilmemiş hem de yatak üzerinde rahatça hareket edebilme olanağı sağlanmıştır.

4- Konforlu ve güvenli yatış:
Kişiye ihtiyaç duyduğu sertliği sunarken konfordan ödün vermez. Sırt üstü, yüz üstü ya da yan yatışta vücut ağırlığını yatağa eşit şekilde dağıtır. Hem konforlu bir uyku sağlar hem de bası yarası riskini bertaraf eder.

5- Sıvı geçirmez ve yıkanabilir kılıf:
Yatak kılıfı mebran ile kaplı, sıvı geçirmez pamuk-havlu kumaştan imal edilmiştir. Ayrıca fermuarla çevrelenen üst kılıf kolayca alt kılıftan ayrılarak çıkarılabilir ve yıkanabilir.

6- Sonda Askısı:
İhtiyaç halinde kullanılabilmesi için yan taraflarda sonda askısı bulunur.

BedAiD Engelli Yatağı Opsiyonel Özellikler

• Standart ölçülerin yanı sıra isteğe bağlı ölçülerde de imal edilebilir.
• Tutunma barlarının yeri isteğe göre konumlandırılabilir.
• Yatak yüksekliği 20 cm olan standart ölçünün dışında, istenilen ölçüde imal edilebilir.
• Masaj ve havalandırma sistemi eklenebilir.

Daha üst düzey koruma için BedAiD® Hasta Yatağı modelimizi inceleyebilirsiniz.

Engelli kullanıcılarımız aktif tekerlekli sandalye ya da standart tekerlekli sandalye modellerini inceleyebilir

Uzmana Sorun?